Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako Ivan nad zeleňou zvíťazil... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ja si myslím ,že zelene je v mestách habadej ,a Žilina je celá obkolesená lesmi ,ked chceš žiť obkolesený zelenou presťahuj sa do dediny ,v mestách žiju ľudia kt. tam chcú bývať ,parkovať nakupovať..... je to ako u nás pred panelákom ,všade tráva ,nevyužitá len čo ma mesto náklady na kosenie ,ale nie je kde parkovať
darkolna
Najlacnejší
by bol zelený betón!. Pre viachviezdičkové prevedenie by naň mohli miestni sprejeri nastriekať obrazy. Ale to by asi mesto zvýšilo tarify za parkovanie! :) Myslím, že je tiež určitý druh záhradníckeho umenia, vybrať vhodné stromy pre takého priestory. Nedávno som čítala pekný článok, ako sa dôchodcovia v istom bratislavskom paneláku bez použitia násilia vysporiadali s agresívnym a nesmierne drzým kosovským Albáncom, ktorý si svoj prepychový "bourák" vždy zaparkoval tesne pred vchod, takže ľudia mali problémy tade prejsť a mamičky s kočiarmi o to viac. Keď na upozornenia reagoval vyhrážkami násilia, dôchodcovia večer po zotmení jeho auto obsypali lepkavými omrvinkami, na ktoré sa zlietli hneď po rozodnení holuby z celého sídliska. Nakoľko bolo už od rána horúco a všetky suveníry po holuboch okamžite vysychali, auto bolo v to doobedie nepojazdné a majiteľ si ho viac pred vchodom nezaparkoval. :-D
mum
<< < 1 2 3 > >>

Keď si napr.

pozrieš centrum BB, je tam po okrajoch pár okresaných javorčekov. A to námestie je aj tak prekrásne. Atmosféru centier miest predsa neurčuje nejaká tráva, plná chrobače a prachu. Ak sa rodinky vyžívajú v návštevách nákupných centier, načo im tam je nejaká zeleň. Môžu si vycestovať za mesto a dosýta sa vyšantiť v prírode.
 

Nuž veď to náš rodný

a najsvojprtnejší Jano Slopta z duše mnohým povedal:"Gdo chce zelene - nech yde do lesa!" Mnohí s ním isto-iste súhlasia.
De gustibus non est disputandum! :)
 

 

top stupidity
 
Hodnoť

Ak ťa to

poteší, tak takých ekobarbarov máme na Slovensku asi v každom meste. Ale to, čo si zdokumentoval, je fakt sila.
 
Hodnoť

Ako to môže byť , že na druhej strane

ešte stojí dáka zelená chamraď !!!!
Žilinčania, nenechajte sa a rýchlo pílky a sekery do rúk, a vyčistite námestie celé...
a bude pekne a čisto v mestečku .
Ale aj tak ste trochári...
My v Košicoch sme celé námestie zaplnili Jajparkom.....
a ani strom tam nenecháme !!!!
a heslo naše :
Smrť , zeleným príšerám.....
nech dlho betón žije !
 
Hodnoť

Aupark

Nebojte sa, keď ho dokončia tak v ňom bude plno umelých stromov a kvetov, tie stačí občas osprchovať
 
Hodnoť

 

Pán Pavlásek, Váš článok vnímam ako veľmi povrchný a dokonca manipulatívny a neférový. Úplne v ňom absentuje jadro problému a objektívne hodnotenie faktov. Zodpovednosť za súčasný stav (stavenisko) bez zelene váľate na Ivana, ako nejakého rozprávkového "víťaza nad zeleňou". Zdá sa mi že ironizujete a kritizujete len pre kritiku samotnú, ale popri tom ste si terč svojej kritiky zvolili buď spontánne, bez záujmu o objektívnu kritiku, alebo dokonca možno účelovo. Úprimne a rád Vám poskytnem aj iný pohľad, opretý o niekoľko vecných argumentov. Tá porazená zeleň, ktorá na fotografiách zrazu nie je, nebola zo Žiliny odstránená ale bola vo väčšej miere presadená. Odstránené boli dve sakury, ale väčšina ihličnanov, aj tých vzrastlých, bola presadená. Neuvádzate, aké sú podmienky územného povolenia, stavebného povolenia, ktoré ukladajú podmienku opätovného dotvorenia zelene. Nepíšete a možno vôbec neviete ani o tom, že mesto z vlastného podnetu začalo konanie o dodatočnom povolení stavby. A možno neviete, že takéto konanie sa uskutočňuje v prípadoch, keď stavebníci uskutočňujú stavbu bez stavebného povolenia, alebo v rozpore s podmienkami stavebného povolenia. Keď som Váš príspevok podrobil konštruktívnej a vecnej analýze, dospel som k záveru, že Vašou kritikou iba kopete do konkrétneho človeka, ale do človeka, ktorý si to vôbec nezaslúži. Pracujem na mestskom úrade v Žiline a zodpovedám za oblasť životného prostredia a stavebného poriadku. Mám k dispozícii celý rad ďalších, veľmi presných a nekompromisných úkonov a dokumentov, ktoré pre ochranu a zveľadenie zelene v Žiline vykonal práve ten Ivan, ktorého v rozprávke tak ironicky a familiárne označujete ako víťaza nad zeleňou. Súčasne nepochybujem, že táto téma je ďaleko komplexnejšia, ako ste v svojom príbehu uviedli. Keby Vás zaujímali aj ďalšie fakty, dôležité pre objektívne vyhodnotenie "víťazstva nad zeleňou v Žiline" rád Vás s nimi oboznámim.
 

 

1. o presadeni stromov do lesa z namestia pisem (ano, je to trochu ironicke, ale bohuzial je to tak)
2. vy naozaj verite, ze 80 percent stromov sa tam vrati? kam? Dnes som videl dva rozdielne plany, ako to malo vyzerat a ako sa to stavia. v tom povodnom sa dalo o tom este trochu diskutovat o percentach, v tom novom naozaj neverim o tych 80tich percentach.
3. ak je niekto zodpovedny, je to primator, on podpisoval vecne bremeno, on je zodpovedny za cely urad (OHA a pod... Mirage tam nema co robit a zasobovacia rampa podobne.)
 

 

Vidíte pán Pavlásek, mýlite sa. Primátor tým, že podpísal vecné bremeno nenesie zodpovednosť za to, ak stavebník nesplní podmienky územného rozhodnutia alebo stavebného povolenia alebo rozhodnutia o dodatočnom povolení stavby. Za to zodpovedá stavebník. Za takýto stav nezodpovedá ani primátor, ani úrad. Primátor by zodpovedal za stav vtedy, keby úrad vydal nezákonné rozhodnutie alebo keby vedome nekonal pri porušovaní zákonov. A tak to nie je. Stále tvrdím, že Vy jednoducho kopete do nesprávneho človeka.
 

 

nechcem sa hadat, ale je ten "stavebnik" uplne neznamy, od koho sa take nieco nedalo cakat,
alebo je to stary znamy, ktory aj to "srdce" staval bez povoleni ;) ?
 

Naozaj zodpovedá?

Veď Váš úrad zlegalizoval túto stavbu namiesto toho, aby výstavbu stopol. Už asi ste zabudol, že stavebník robil práce nad rámec výkopových prác, zabudol ste, že svojím konaním ohrozoval bezpečnosť a preto ste mu zlegalizovali ďalšie ťahanie múrov, atď, atď... Človek sa potom ani nečuduje, že máme po Slovensku kopec čierných stavieb a každý stavebník si robi z legislatívy prdel, a totálne ju ignoruje. Pretože dodržiavanie zákonov je len pre tých, čo majú na korupcie a podplácanie. Rádový občan si môže tak akurát utrieť hubu. Napíšte čo len jediný príklad zo Slovenska, kde sa zlikvidovala čierna stavba. Ja neviem ani o jednom a nikto nenájde tú morálnu silu aby to stopol, hoci napríklad v ZA to možno išlo v počiatočných fázach obidvoch prípadoch. Inak rád by som videl ako sa budú kompetentní tváriť , ak sa začnú množiť žiadosti o kus miesta na prístupovú komunikáciu, pretože niektorí stavebníci si ju možno "zabudnú" naplánovať tak ako to bolo v prípade Včelína, pardon, OC Mirage.Pekný deň.
 

Táraji, gágaji, prďúsi ... !!!

Ako človeka, ktorý na stránkach SME ponúka riešenia spoločenských problémov, si dovoľujem opýtať sa Vás, aký postup by v prípade povoľovania stavby OC Mirage zvolilo mesto pod Vaším vedením? V prípade, že nepoznáte iné a zároveň správnejšie riešenie a trváte na vyjadreniach v duchu, že na OC Mirage nie je všetko v súlade so zákonom, možno ich považovať za urážku snahy a poslania stavebného úradu (pod dohľadom Ing.Pavloviča), aby boli „stavebné problémy“ riešené maximálne v súlade so zákonom.
Týmto si zároveň dovoľujem vyzvať Vás, aby ste čo najskôr podali podnet na prokuratúru, ak sa domnievate, že stavebný úrad nepostupoval podľa zákona. V opačnom prípade Vaše vyjadrenia sú len prázdnym obviňovaním úradníkov z nečestného, až protizákonného konania, pričom nenachádzam vo Vašich vyjadreniach reálny záujem podieľať sa na riešeniach spoločenských problémov mesta Žilina.

Viete, je tragické, možno až predvolebným podvodom, ak niekto tvrdí, že zastaví nejaké stavby, ktoré sú ale v súlade so zákonom. Povoľovanie stavieb reguluje stavebný zákon (a k nemu vykonávacie vyhlášky) a nie svojvôľa a estetické cítenie architektúry primátora, tak, ako o tom mnoho kandidátov klamlivo presviedča voličov. Ak kandidáti klamú už na billboardoch, že „ovplyvnia“ výstavbu, k čomu ich ale zákon neoprávňuje, čo potom budú robiť vo funkcii ? Až toho kandidáta možno považovať za čestného, ktorý namiesto sľubov o zastavení nejakej stavby, podnikne právne kroky proti jej povoleniu, ak odporuje zákonu.

Týmto všetkým som chcel povedať len toľko, že ak si myslíte, že stavebný úrad nekonal zákonne, je Vašou občianskou povinnosťou podniknúť príslušné právne kroky, obzvlášť ako človeka angažujúceho sa vo veciach verejných.

Na SME nájdem stovky príspevkov od ľudí, ktorí, či už priamo, alebo nepriamo, obviňujú mesto Žilina, čiže primátora, alebo stavebný úrad z toho, že „zničili vzhľad Žiliny“, „povolili opachy“, „zničili zeleň“ a podobne. Som si istý, že ani jeden z nich netuší, že „estetické“ a architektonické pravidlá toho, ako má Žilina vyzerať neurčuje primátor, aj keď kandidáti tvrdia, že oni to právo určovať pravidlá mať budú. A ani jeden z tých prispievateľov, podotýkam, že ani Vy, neuviedol jediný paragraf, ktorý bol porušený pri povoľovaní ktorejkoľvek stavby v tomto volebnom období.
Takmer každý príspevok na SME je od typického Slováka – krčmové mudrovanie, nadávanie, obviňovanie, bez jediného dôkazu, faktu, konštruktívneho návrhu.
Žiaľ, vaše príspevky zaraďujem tiež do kategórie – od typického Slováka.
 

 

 

Pán JozefZ,
vidím, že viete písať. Preto Vás prosím (!), aby ste zodvihli zadok od počítača a išli podať na prokuratúru podnet. Za tú jednu vetu v podateľni, ktorú zvládnete napísať istotne excelentne, nič nezaplatíte, rovnako nič nezaplatíte za úkony prokuratúry.
Buďte hrdina ! Ak Vám čo i len trošku záleží na spravodlivosti, a stojíte si za svojimi vyjadreniami, tak Vašou reakciou na tento môj príspevok nebude ďalší odkaz na krčmové reči, ale napíšete číslo, pod ktorým prokuratúra prijala Váš podnet.
http://www.genpro.gov.sk/okres... - nech sa páči, každý deň do 14:30.

Pomôžem Vám naformulovať tú jednu vetu ?
 

Nemá to zmysel,

vidíte ako dopadol Aupark? A to mali v rukách iní právnici a nie amatér ako ja.Pokiaľ bude vymožiteľnosť práva na Slovensku taká ako je, každý podnet je zbytočný. Veď aj toto spustenie či otvorenie obchoďáku odobrilo MV a to aj napriek skutočnosti, že nie je všetko v poriadku.Ale všetko má svoj čas.
 

 

Ak si myslíte, že je to zbytočné, rovnako sú teda zbytočné aj Vaše príspevky, ktorými negatívne hodnotíte niekoho prácu. Prečo ich potom píšete? Len tak?
 

 

Nepíšem, že je to zbytočné, ale že to nemá zmysel. Viete ako dopadli prvé pokusy na prokuratúre v Žiline ohľadne Auparku? Podľa mojich informácií asi tak, že skôr ako začali konať, tak sa išli spýtať dotyčného pána na radnici čo si o tom myslí... Takže preto, a preto to zatiaľ nemá zmysel. To by naše orgány museli konať skutočne podľa rovnosti pred zákonom a nie, že niekto je rovný ale iní sú rovnejší.Realita mi dáva denno denne za pravdu.Inak už rovnako viete o tom to isté čo aj ja, takže ten podnet môžte kľudne podať v mojom zastúpení. Pre moju osobu ešte nedozrel čas.Pekný večer.
 

 

Takže záver je, že žiadna reálna snaha? Tú jednu "poondenú" vetu odovzdať prokuratúre je pre Vás nadľudské úsilie? Za to nekonečných múdrostí na nesprávnom mieste dokážete rozdávať plným priehrštím.
Vôbec ste ma neprekvapili :-)
 

Ani Vy mňa,

dokonca mám akýsi zlý pocit, že ste len obyčajný provokatér. Tú jednu poondiatú vetu Vám môžem prejudikovať" : " Na základe internetovej komunikácie s aliasom jozeZ a internetových diskuzií na .... mám dôvod vysloviť podozrenie a podať podnet na prešetrenie v súlade s ústavou SR, že stavba OC Mirage v Žiline nebola v súlade s platnými zákonmi Slovenskej republiky, a bola v rozpore so stavebným zákonom číslo ..., § 271a, nakoľko stavebník konal v rozpore s vydaným rozhodnutím a bol si vedomý predpokladaného úmyslu a budúcej predpokladanej a následnej legalizácie ďalšieho stavebného konania, pretože pokračoval v stavebných prácach, ktoré viedli k nutnosti zabezpečenia stavby podľa odseku §271a odobreného stavebným úradom mesta Žiliny a tým i k ďalšej legalizácii stavebných prác" . Kľudne môžte pokračovať , chýba len Váš podpis. Pekný večer.
 

Posledný na túto tému :

Vidíte? V tom je rozdiel medzi nami.
Ja - Pokiaľ budem mať podozrenie, že OC Mirage je povolený v rozpore so zákonom, buď budem nadávať doma do vankúša, alebo napíšem jednu vetu prokuratúre.
Vy - Máte podozrenie, že OC Mirage je povolený v rozpore so zákonom, podozrievate pol sveta zo sprisahania, píšete o tom celému svetu, ale vo veci neurobíte nič.
:-)
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 1 689
 2. Katarina Antenozio: Život s koronavírusom 1 572
 3. Mišo Šesták: Maďar naštval Rusa, Slovák na to doplatil 1 185
 4. Stanislav Martinčko: Páni, máme vás i toho dosť! 1 025
 5. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 867
 6. Anton Kovalčík: Sedeli dvaja kamaráti v krčme, 841
 7. INEKO: O (ne)hľadaní zdrojov s prstom v nose 816
 8. Pavel Weiss: Zmena volebného systému môže posilniť regióny 750
 9. Martin Borguľa: Zásobáreň pitnej vody v ohrození, my riešime vášne v parlamente 684
 10. DagmaRA Sarita Poliaková: Si ako tvoja mama, si ako tvoj otec 648

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Na koronavírus zatiaľ viac doplatili americké trhy. Avšak perspektíva Európy je horšia
 2. Michael Laitman: Tajomstvá čiernej diery
 3. Vladimír Bohm: Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti
 4. Martin Krištoff: Obavy z pandémie tlačia ceny ropy čoraz nižšie
 5. Ľubomír Šuška: Osvietenstvo I.
 6. Judita Vargová: Nefotím sa pri Kuciakovom dome
 7. Miroslav Židek: Úryvok z pripravovanej knihy "Symbol života":
 8. Dušan Seberíni: Lingvistické okienko - holokaust
 9. Jozef Legény: Budeme voliť v ďalších voľbách manifestačne?
 10. Matej Galo: Môj najlepší kandidát v parlamentných voľbách


Už ste čítali?