Dedičstvo (J. Slotu) aneb parkovanie v Žiline

Autor: Michal Pavlásek | 20.3.2007 o 13:50 | Karma článku: 10,96 | Prečítané:  7815x

O parkovaní v Žiline sa už toho síce popísalo dosť, ale skúsim pridať môj názor. Pešo veľmi nechodím, ale keď už idem, tak ma ide šľak trafiť. V Žiline sa totiž chodníky zmenili na parkovacie miesta. A to dokonca bezplatné. To že sa na niektorých chodníkoch už navzájom nevyhnú dvaja ľudia, to našej slávnej mestskej polícii aj s ich papučkami nevadí.

Keď zaparkujete na mieste, ktoré je označené ako platené (skoro každé v meste a veľa aj v obytných štvrtiach) a máte šťastie, že je aspoň možné zaplatiť automatom, tak vás parkovanie stojí peniaze. Ale veľmi často sa stáva, že idete na návštevu ku niekomu, okolo koho sú všetky parkoviská označené ako pre rezidentov (ja mám taký problém aj pri návšteve starej mamy aj svokrovcov). Takže jediný spôsob, ako tam neriskovať papuču a minimálne 300Sk je ten, že zaparkujem na chodníku. Síce je parkovisko prázdne, ale parkovať musím na chodníku (našťastie asi architekti čo tam plánovali chodníky mysleli aj na tento prípad a chodníky sú tam riadne široké).

Manželkin brat si kúpil auto a zaparkoval ho pred vlastným domom. Samozrejme, za chvíľu dostal papuču a 300 korunovú pokutu. Naviac aj odporúčanie od mestských policajtov, nech parkuje na chodníku. Asi si mal dať na auto oznam - povolenie na parkovanie si už vybavujem, ale cez víkend alebo na počkanie sa to nedá.

Inak keď dostanete v Žiline pokutu, tak musíte byť ako na arabskom trhu (asi dostali policajti školenie od pána majiteľa). Oni začnú s pokutou za veľké tisíce, nakoniec sa pri troche šťastia dostanete na 300Sk.

 

Prikladám zopár fotiek aj s popisom - fotené počas dvoch ciest na obed.

 

Snimka016.jpg

Obrázok 1 - dve autá, jedno (to vpravo) parkuje zadarmo - a zavadzia chodcom - všimnite si, kade sa treba pretlačiť, to druhé musí za parkovanie platiť.

Snimka017.jpg

Obrázok 2 - v Žiline je veľa voľných miest na parkovanie - zelená Fabia parkuje zadarmo a zavadzia. Na druhej strane cesty sa za parkovanie platí.

Snimka018.jpg

Obrázok 3 - niekedy je pre chodcov nachystaný od parkujúcich aj slalom - čítanie novín počas chôdze je v Žiline už problém. Často narážam do áut.

Snimka036.jpg

Obrázok 4 - fotka z dnešného dňa - tlačenie sa poza tamtie autá ma vyprovokovalo ku tomu, aby som toto konečne napísal.

Na parkovacích automatoch je aj jeden zaujímavý oznam – ak automat nefunguje, musíte si nájsť iný. Ale niekedy nie je taký automat v blízko. Napríklad vedľa Žilinskej univerzity blízko Hurbanovej ul.

Slota a Trabelsi vyriešili problém s parkovaním v Žiline. Obrovské množstvo áut sa (na základe ekonomického prístupu a aj rád od mestskej polície) presunulo na chodníky a tak nájsť parkovacie miesto už naozaj nie je až taký problém :). Zároveň aj nový parkovací dom zíva prázdnotou. Ján Slota pešo nechodil a tak ho tento problém asi netrápil.

Preto by som navrhoval mestu, nech vymení možnosť odťahovať parkujúce autá z chodníkov za to, že sa zruší tretie pásmo parkovania – to slávne platenie za parkovanie v obytných zónach Žiliny. Mestská polícia si konečne začne plniť svoju úlohu a nie len výpalníkov pre Slotu a jeho bieleho koňa Trabelsiho!

Odstavenie Slotu bol len prvý krok pre normalizáciu nášho mesta. Degenerácia, ktorá tu zostala v podobe zmlúv, rozbitých námestí (Štúrovo n.), mestskej polície, ale aj bežného správania sa ľudí sa bude odstraňovať asi ešte ťažšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Monika Jankovská sa chce dohodnúť s políciou

Štátna tajomníčka zrejme chce spolupracovať.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Vždy sa dá počítať s vypätím všetkých síl

Krajčí počas testovania videl "silného ducha slovenského národa".


Už ste čítali?