Žilina: Paródia na vianočné trhy

Autor: Michal Pavlásek | 30.12.2008 o 8:01 | Karma článku: 10,48 | Prečítané:  3360x

Vianočné trhy v Žiline. Keďže som videl tieto trhy vo Viedni a Bratislave, tešil som sa na podobnú atmosféru. To, čo mesto Žilina vianočnými trhmi nazvalo, prekonalo všetky moje "očakávania". Jednoducho katastrofa. Mesto zjavne povolilo akýkoľvek stánok, a tak tam zavládla veru super vianočná atmosféra. Napríklad výpredaj dáždnikov za 149 Sk rovno oproti radnici... Ďalšie podobné hrôzy si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách.

V meste Žilina sa o organizovanie staral asi riadny "sedlák". Dovoliť urobiť z vianočných trhov predaj čínskych a podobných brakov je umenie.

 

Chemické "hajzle" skoro opreté o kostol. Prečo nie, veď na strašne vzdialenom vedľajšom námestí (asi o 100 m ďalej) sú podzemné záchody. Alebo že by nejaký umelecký zámer, aby boli zaujímavé fotky?

 

Táto "tetuška" vpravo vyhrala u mňa najgýčovejšou výzdobou, tie cencúle boli neuveriteľné! 


Pred vchodom do kostola sa predávali tričká ako na metalových koncertoch. Super vec, počas počúvania kolied z mestského rozhlasu ma hneď chytí chuť kúpiť si nejakú Sepulturu (Roots Bloody Roots! ;)  ). 


Nekúpite čínsky svetrík?

 

Stánky s vejúcou roztrhanou celtovinou pôsobili silne esteticky. Vyvolávali síce pocit vianočnej atmosféry, ale nejakého čínskeho trhu - a nie Mariánskeho námestia, historického centra 800 rokov oslavujúcej Žiliny.

 

 

Stánky sa snažili upútať svojou jedinečnosťou. Hlavne, aby bol každý iný.

 

Punč u pána primátora! A hneď oproti víťaz súťaže o najvianočnejší stánok...

...výpredaj dáždnikov! Super tovar v super vianočne vyzdobenom stánku. Kam sa hrabe Tesco s jeho výzdobou. Trápne. Toto je autentická vianočná avantgarda.

 

Jedno z mála pozitív - kováči a ľudové umenie na námestí.

 

Dolná strana námestia - keby boli na námestí len tieto stánky tak je to OK, škoda, že na rozdiel od "číňanov" oproti nim mali skoro všetky podvečer zatvorené.

 

Najoriginálnejšia ochrana pred dažďom.

 

 

Radní páni a pán primátor. To fakt treba, aby u nás takto vyzerali vianočné trhy? Musíme sa naozaj hanbiť a dúfať, že na naše vianočné trhy nepríde žiaden turista?

Choďte sa prosím o rok pozrieť do Bratislavy a Viedne, aby ste tým, čo ste dovolili tento rok, zase o rok nerobili hanbu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?