Žilina: Zábrany proti parkovaniu na chodníkoch rozmiestňoval idiot?

Autor: Michal Pavlásek | 3.10.2008 o 7:52 | Karma článku: 9,15 | Prečítané:  3223x

Zábrany proti parkovaniu na chodníkoch rozmiestňoval v Žiline asi idiot. Po roku, odkedy vedenie ohlásilo rozmiestňovanie zábran ich umiestnili iba pár. A to niekde tak tak, že situáciu v podstate skomplikovali!

Nevydržal som to dusiť v sebe. Založil som si rubriku Kritika Žiliny, kde si budem uľavovať svojej duši. Zásadne nebudem politicky korektný a keď budem mať potrebu, budem nadávať a zosmiešňovať. Veď v diskusii sa mi to vykompenzuje. Tam vynadajú mne :) . Sú dva roky po voľbách a tak sa už dá pozerať, čo všetko sa zlepšilo, prípadne zhoršilo.

Idiot - najmä kvôli tejto definícii som toto slovo použil: "Slovo idiot je odvodené z latinského idiota, idiotes, ktoré je zas odvodené z gréckeho ἰδιώτης (idiōtēs, t.j. prostý človek, laik, osoba bez odborných schopností, zvláštna osoba)."
zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Idiot

Pri Kine Centrum oproti pošte je veľmi úzky chodník na jednom mieste. Zábrany proti parkovaniu tam nedali asi preto - aby sa ľudia nepotkýnali. Ale autám šírka vyhovuje. A keďže idiot navrhol rozmiestniť zábrany naokolo, kde je chodník širší, idioti za volantom samozrejme zaparkujú tam, kde zábrany nie sú a cez toto miesto sa nedá plynulo chodiť a ľudia často behajú po ceste. Každý deň najmä cez obed je to tam zábava...

Pohľad na "štrbinu" ;) :

Akonáhle sa chodník rozširuje, tam zábrany dali:

 

Pohľad na "štrbinu" zozadu:

 

A príslušníci stoja vedľa asi 15 metrov oproti a nudia sa a tak telefonujú a SMSkujú.

 

 

Z času na čas sa každému podarí zlé rozhodnutie. Ale iba idiot ho nevie zbadať. A vykonať nápravu. Niekoľko mesiacov to tu je stále bez zmeny. Asi autá nesmú parkovať inde, iba v najužšom mieste.

Náklady na riešenie - pár korún (eur). Len by bolo treba rozmýšľať a pozrieť si po sebe vlastnú robotu.

Trocha histórie: Parkovanie na chodníkoch v Žiline výrazne rozmohlo potom, čo za primátorovania Jána Slotu spoplatnilo parkovanie nie len v centre, ale aj blízkom okolí firmou Žilinská parkovacia. Ivan Harman to oprávnene kritizoval. Ak sa dobre pamätám, tak boli aj sľuby o zmene. Skončilo to zverejnením zmlúv na internete.

Parkovanie na chodníkoch je niekedy nutné zlo. Ale to neznamená, žeby nemali preň existovať normálne a presné pravidlá. Nie 60cm! A dokonca ani to sa v Žiline nedodržiava a keď sa rozmiestnia zábrany tak to situáciu ešte zhorší.

27. 10. 2007 sa v novinách písalo:
Od budúceho roka by sa v meste inštalovali technické zábrany, ktoré by zabránili parkovaniu na chodníkoch. "Nesmie sa stať, aby centrum Žiliny bolo zapratané autami, ktoré parkujú na chodníkoch, aby chodníky boli nepriechodné. Toto od jari určite v Žiline nebude možné," dodal šéf žilinskej radnice
zdroj: http://www.sme.sk/c/3558028/Zilina-chce-bojovat-s-parkovanim-na-chodnikoch.html

 

 

Tieto fotky som si neodpustil sem dať ako niekoľko klasických príkladov parkovania idiota. Pochopím trochu, keď potrebuje auto dať na chodník a zostane dosť miesta. Ale idioti zaparkujú tak, že sa okolo nich treba tlačiť.

Ešte, že si auto olepil dvoma nálepkami začiatočník. Takýchto idiotov nie je problém nájsť každý deň niekoľko.

 PS: aj ja chodím denne autom do mesta. Ale snažím sa neparkovať ako idiot.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?