Žilina Hájik - katastrofálne zahusťovanie výstavbou!

Autor: Michal Pavlásek | 4.6.2008 o 10:00 | Karma článku: 11,07 | Prečítané:  7169x

Včera - 3. júna 2008 som sa zúčastnil stretnutia občanov s poslancami za obvod Hájik a po tom, čo som tam zistil som domov odišiel sklamaný a rozzúrený.

Na Hájiku, kde je už teraz katastrofálna situácia s dopravou a najmä parkovaním, kde neexistuje jediný park, alebo aspoň miesto, kde by sa dalo prejsť a posedieť, sa chystá zastavanie posledných dvoch možných plôch, ktoré mali nejaký potenciál stať sa miestom pre ľudí s kúskom zelene.

 

Miesta buducej vytavby

 


Výstavba sa chystá preto, lebo stále sa postupuje podľa územného plánu z 80tých rokov minulého storočia! Nový vraj bude do konca tohoto roka, ale ak prezident podpíše najnovšie schválený zákon o tom,že developer si bude môcť vybrať aj starší územný plán, tak to už azda pre rozbiehajúce sa projekty nebude mať zmysel. Stavebné povolenie dokonca je vraj staré 19 rokov... Tomu sa mi ani nechce veriť.


Oficiálne podľa územného plánu aj tak dané lokality mali byť "občianska vybavenosť", ale aj tento pojem sa znásilnil tak, že medzi budúcim kostolom a Tescom má vyrásť štvorposchodový "polyfunkčný" dom. A úplne do neba volajúce je to, že pod Jednotou, vedľa Tesca má vyrásť dokonca 7 poschodový! Čiže ako predpokladám, trochu z prízemia sa určí ako obchod a zvyšok budú veselo byty!

mapa

mapa je z http://mapy.atlas.sk/. 

Hájik sa stáva zlým miestom pre život, kde sa ničia aj posledné miesta, ktoré sa dali využiť. 7 poschodový "polyfunkčný dom" má vyrásť na parcele 1472/1, ktorej síce vlastníkom je stále podľa www.katasterpotrtal.sk mesto, ale už je tam vklad na zmenu práva číslo 2857/2008 zo dňa 27.3.2008! Ak mesto naozaj predalo potichúčky posledný pozemok, ktorý sa núkal ako park, keďže priamo susedí s chodníkom na Slnečné námestie, okolo ktorého sú obchody, asi nastal čas pred najbližším zasadaním poslancov za mesto Žilina, na ktorom by mali byť poslancami za Hájik predložené na rokovanie veci týkajúce sa Hájika prísť pred radnicu a ukázať svoju nespokojnosť s "rozvojom" nášho Hájika, s tým, že tu nie je kde parkovať a napriek tomu sa zahusťuje výstavba ďalšími domami a nie je tu kúsok zelene. Zasadanie sa podľa stránky www.zilina.sk uskutoční 16. 6. 2008 na radnici na Mariánskom námestí.


Predbežne kto by sa pridal prosím, prispejte do diskusie, prípadne napíšte na pavlasek@gmail.com. Ak sa nás nazbiera aspoň 30-40, môžeme ukázať, že takto to ďalej nechceme a potichu nebudeme trpieť zhoršovanie miesta, kde žijeme. Vytlačíme niekoľko transparentov a upozorníme poslancov, že sú naši volení zástupcovia. A uvidíme, ako sa prerokujú záležitosti ohľadne Hájika.


Prikladám dokumenty:
  1. Mapa - o ktoru parcelu ide - 1472/1 mapa.pdf - naľavo je Jednota, nad Jedlíkova ulica. Tesco ešte na mape nie je.
  2. list vlastníctva ku parcele lv.pdf
  3. informácia, kedy bol podaný návrh na zmenu do katastra plomba.pdf
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?