Kedy konečne bude mať Žilina "normálne" vedenie mesta?

Autor: Michal Pavlásek | 7.2.2008 o 14:00 | Karma článku: 5,75 | Prečítané:  2044x

V minulosti sme mali primátora, čo hlavne konal, teraz máme primátora, čo takmer nekoná. Sklamanie z (ne)fungovania mesta je azda u všetkých, čo sa tešili zo zmeny na radnici obrovské. Pán primátor si zašaškuje na pár akciách - Moja Ulica, Karneval, ale to je asi jediný viditeľný prejav jeho úradovania.

Plnenie volebného programu radšej ani nechcem spomínať. Pána Harmana som volili preto, aby konal, a nie aby čakal a nekonal. Mnoho z problémov, ktoré sú sa objektívne dá ospravedlniť – Aupark oficiálne stavia iná firma, ako tá, ktorá to má zakázané. Parkovacia spoločnosť je vraj právnicky zabetónovaná, športová hala sa asi našťastie nezbúra, mrakodrap na Bôriku v amfiteátri sa postaví lebo...Ale v jednej veci pán primátor Harman sľúbil konať. Po Žilinských chodníkoch sa už nedá chodiť. V okolí Hurbanovej ulice je niekedy z chodníka voľné 20-50 cm na prechod chodcov. Minulý rok pán primátor Harman aj mne odpísal, že od nového roka sa to skončí. Asi veril, že napadne veľa snehu a autá sa na chodníky nedostanú.


Potom šaškoval aj na akcii – Moja ulica (http://www.mulica.sk/), kedy odstavili dopravu z mesta a on sa predvádzal na invalidnom vozíku. Nech sa na ňom povozí teraz, keď nemá kvôli svojej akcii odstavenú dopravu a ani po chodníkoch invalidi prechádzať nemôžu, lebo nemajú kade. Pritom cca 50 metrov odtiaľ stoja mestskí policajti a kontrolujú vjazd do starého mesta. Ale ich slepá škvrna im asi nedovoľuje vidieť, že chodci na opačnej strane cesty musia chodiť po ceste, lebo chodník niekedy kompletne blokuje auto. Asi počkáme, kým prejde niekoho z nich auto.


Ako argument, prečo sa nekoná pán primátor má vždy výhovorku:

  1. najskôr nekoná pretože existuje zákon, ktorý na chodníkoch povoľuje stáť a aj taký, čo zakazuje. Vôbec nemá dobre kontakty v SDKU, aby okamžite predložili v parlamente návrh na zmenu...

  2. potom nekoná preto, lebo bude konať od 1.1.2008, kedy sa ulice zabezpečia tak, že sa tam nebude dať parkovať

  3. potom nekoná preto, lebo sa čaká, či to náhodou parlament nezmení v nejakej novele

  4. načo čaká teraz, to už neviem


Ktorýkoľvek termín a akciu zatiaľ ohlásil, ani jeden nedodržal a pokračuje len ďalšou výhovorkou, prečo nemôže.


Preto ma ako jediné riešenie napáda cez obed niekedy zablokovať chodník pred mestským úradom a mestskou políciou tak, že sa tam urobí „slalom“ z áut, nech si páni policajti a aj vedenie mesta vyskúšajú, aké je to ísť na obed napríklad po Hurbanovej ulici.Tam je dokonca gymnázium, pričom deti nechodia po chodníku, lebo je zaprataný autami, ale po ceste. Zase sa asi len čaká na poriadny úraz a televízne kamery. Vtedy sa zrazu bude dať začať konať a možno aj náš pán primátor Harman niečo pre uvoľnenie chodníkov urobí.


Tento článok nie je namierený proti ľuďom, čo musia parkovať na chodníkoch pred vlastným domom, lebo vďaka exprimátorovi majú spoplatnené parkovanie, ak na chodníku zostane aspoň 2m a viac pre prechod chodcov. Ale ak je voľné 20-30cm z chodníka, to už nie je normálne. A to, že vedene mesta a ani policajti nič nerobia je trápne. Za čakanie primátora neplatíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?